Neden Alanya

Yaşam Tarzı Rahat ve Kolay

Alanya, Akdeniz yaşam tarzının neye benzediğine dair tipik, cennet gibi bir rüya. Alanya, ılıman kışları ve serin yazları çağrıştırır. Bu iklim, dünyanın en iyilerine kafa tutacak kadar rahatlatıcıdır.

Muhteşem gün batımı ile harmanlanmış açık hava yemek için mükemmel bir ortam sağlar.  


Akdeniz yaşamının bir başka önemli yönü de taze ve sağlıklı bir beslenmedir. Bereketli toprak koşulları, domates ve salatalık gibi bol miktarda sebze yetiştirir ve yerel haftalık çiftçi pazarlarını topluluğun bir parçası haline getirir.

Ege mutfağından Türk mutfağının odağını oluşturan zeytinyağı, Alanya’nın deniz kenarında olması nedeniyle, taze balık ve deniz ürünleri her zaman menüde olur.


Ulaştırma Altyapısı

Alanya‘ya gelen ziyaretçiler, her ikisi de son teknoloji ürünü modern ve verimli ulaşım merkezleri olan Antalya veya Gazipaşa Havalimanlarını kullanır.

Ucuz bilet fiyatlarına içecekler, ücretsiz wi-fi ve birçok yabancıya ev sahipliği yapan konforlu koltuklar eşlik eder. Yabancılar ulaşımı kendi ülkelerindeki benzerlerinden daha etkileyici buluyor.

Kara yolunu seçen sürücüler D400 sahil yolunun harika manzarasından yararlanır, bu nedenle araba kiralama da cazip bir seçenek haline gelir.