Alanya'da Yaşam

Türkiye’nin turizm endüstrisinden kaynaklanan başarı öykülerine bakıldığında, Akdeniz kıyısındaki Alanya ön plana çıkar.

Alanya, ülkenin en çok ziyaret edilen ikinci tatil beldesi olan Antalya bölgesinin bir parçasıdır. Emlak piyasası da sağladığı kredilerle kısmen Alanya’nın popülerliğine katkı sağlamıştır.

Çünkü Türkler dahil birçok millet Alanya’dan satın alınan dairelerin uzun vadede karlı bir yatırım olduğuna inanıyor. Bunun yanında harika bir tatil için en iyi seçeneklerden biri olduğunu düşünüyor. Peki, bu ilginin nedeni nedir?


Muhteşem iklimi ile her zaman içinizi ısıtır.

Akdeniz İklimi’nin hüküm sürdüğü, Güney sahillerinde yer alan Alanya, ilkbahar aylarının başından sonbahar aylarının sonuna kadar sıcak ve güneşlidir. Deniz suyunun ortalama sıcaklığı 21,4 derecedir. Deniz suyu sıcaklığı yüksek ve güneşli gün sayısı fazla olduğu için turizm oldukça canlıdır.

Kışları dahi ılık ve yağışlı geçmektedir. Alanya’nın iklimi pek çok sportif faaliyete ve kültürel etkinliğe elverişlidir.


Zengin kültürel yapısı ve tarihe sahip.

Alanya’da pek çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Alanya Kalesi, Kızıl Kule, Alanya evleri, müzeler, hanlar, kervansayarlar, Tophane, Tersane, Tarihi Sarnıç Yapısı, Meyyit Kapısı, Liman Surları, Grafitili Çeşme ziyaret edebileceğiniz tarihi yerler arasındadır.

Eğer siz de “Alanya’da yaşamak istiyorum” diyorsanız ve lüks bir hayatın tadını ömür boyu çıkarmak istiyorsanız Oguzhan Construction Alanya konut projelerini inceleyebilirsiniz. Oguzhan Construction kurulduğu günden bu yana yaklaşık olarak 45 ülkeden 6000’den fazla yerli ve yabancı turiste hizmet sunmaya devam etmekte; müşterilerine kaliteli ve donanımlı sosyal mekanlarda, kaliteli aktiviteler sunarak, yaşam standartlarını yükseltmeyi, iyileştirmeyi amaçlamaktadır.